СУМСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА


Інформаційний бюлетень

Шановні пані та панове!

Сумська торгово - промислова палата  представляє Вашій увазі випуск інформаційного бюлетеня

від 11.06.2020 р.

Торгівельна політика та заходи країн світу


 

Зміна режиму поїздок громадян України до Республіки Білорусь

Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 13.05.2020 № 362 «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян» (Посилання на постанову: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-chastkove-zupinennya-diyi-ugodi-a362 ).

Згідно з положеннями постанови, з 01 вересня 2020 року скасовується можливість використання паспорта громадянина України для цілей виїзду з України до Білорусі та перебування в РБ на умовах, передбачених вказаною Угодою.

Вказані зміни імплементуються з метою удосконалення процедур прикордонного контролю громадян України під час виїзду з України в Білорусь, посилення боротьби з підробкою документів, що посвідчують особу i підтверджують громадянство України, та забезпечення належної протидії загрозам у сфері безпеки державного кордону України.

Водночас, ураховуючи положення частини четвертої статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України i в'їзду в Україну громадян України», відповідно до якого громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну, здійснюватиметься безперешкодний пропуск громадян України під час в'їзду в Україну з території Республіки Білорусь як з документами, дійсними для виїзду за кордон, так i з паспортом громадянина України.

3 огляду на гуманітарний аспект, для громадян України - жителів прикордонних районів України залишається чинним режим поїздок в Республіку Білорусь по внутрішніх паспортах та свідоцтвах про народження (для осіб до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України i Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12 грудня 1998 року.

Основні сигнали для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у контексті прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 №362 «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян» - у Додатку 1.


Нові можливості щодо поставки українських товарів до Республіки Казахстан

З 2014 року товарообіг між Україною та Казахстаном зменшився у п’ять разів, але українська продукція залишається відомою та користується попитом.

Наразі у Республіці Казахстан товари, щодо яких застосовуються заходи регулювання зовнішньоекономічної діяльності (обмежувального і стимулюючого характеру) розділено на декілька груп:

Товари, що заборонені до експорту з Республіки Казахстан з березня 2020 року та в яких є постійна потреба: гречка, борошно пшеничне або пшенично-житнє, цукор білий, картопля, морква, ріпа, буряк, цибуля ріпчаста, капуста білокачанна, насіння соняшника, олія соняшникова.

Товари, що користуються високим попитом та на імпорт яких з березня 2020 року діє знижена ставка ПДВ – 8% й інші пільги до 1 жовтня 2020 року: борошно пшеничне першого ґатунку, хліб пшеничний, ріжки, крупа гречана (ядриця), рис шліфований (круглозернистий), картопля, морква столова, цибуля ріпчаста, капуста білокачанна, цукор білий - цукор-пісок, олія соняшникова, яловичина, м'ясо курей, молоко пастеризоване, кефір, масло вершкове, яйце куряче (І категорія), сіль кухонна (крім "екстра"), сир.

Незважаючи на ситуацію, що склалася на товарному ринку Республіки Казахстан у зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу, зберігся підвищений інтерес до деяких імпортних товарів серед компаній Казахстану, а саме: вироби з чорних металів, труби та трубки із чорних металів, крани і клапани для трубопроводів, запірна арматура, насоси повітряні або вакуумні, рідинні насоси, електрогенератори та їх частини, будівельна автотехніка, бульдозери та екскаватори, легкові та вантажопасажирські автомобілі, автомобільні запчастини, запчастини до тракторів та с/г техніки, обчислювальні машини та їх компоненти, будівельні матеріали, папір та картон, м'ясо курки морожене, яловичина морожена, згущене молоко та сухе молоко, перероблені овочі, борошно та продукти із борошна, цукор білий, горіхи, шоколад, цукерки та інші кондитерські вироби, вино, горілка та інші алкогольні напої, сік, соуси та приправи, оцет, ліки та медичні вироби, одяг жіночий, одяг робочий, косметика, двері та вікна, покриття для підлоги з ПВХ. Більше інформації у Додатку 2.

На території Республіки Казахстан з 11 травня 2020 року відмінено дію режиму надзвичайного стану, введеного владою 15 березня через ситуацію з поширенням коронавірусу, але із дотриманням усіх заходів, пов'язаних з карантином.

Враховуючи позитивні тенденції у послабленні карантинних обмежень в Республіці Казахстан, та наявність потреб казахстанського ринку в товарах, які можуть бути поставлені із України, пропонуємо Вам скористатись вищезазначеними експортними можливостями.
  

Виставки, конференції, інші заходи

 

Перша віртуальна виставка білоруських виробників Made in Belarus #AgroFood

Выставка начнет работу 16 июня 2020 года и представит продукцию ведущих белорусских предприятий в области сельского хозяйства и продуктов питания. Она будет представлять собой интерактивную экспозицию, состоящую из виртуальных стендов. На каждом стенде будут расположены виртуальные образцы продукции, видеоролики, деловые предложения.

Посещение выставки – бесплатное (с обязательной регистрацией). Регистрация открыта с 1 июня по адресу: https://www.belinterexpo.by/exhibition/virtual/, а сама интерактивная платформа начнет работу 16 июня.

Больше информации о выставке по ссылке: http://cci.sumy.ua/news/6/5962/

Контактное лицо – Екатерина Супрун, начальник отдела выставок в Республике Беларусь и странах СНГ, тел.: +375 17 334 82 02, моб. тел.: +375 44 509 12 08, e-mail: katerina@belinterexpo.by


 

Он-лайн тренінг "Логістика в експорті"

17-18 червня 2020 року в ТПП України відбудеться он-лайн тренінг «Логістика в експорті», розроблений для експортерів та представників малого та середнього бізнесу.

Тренер: Михайло Дубенський – керуючий партнер (співвласник) транспортно-експедиційної компанії «Логістик Центр», експерт-консультант у сфері логістики та ЗЕД, спікер у логістичних школах Kyiv Logistics School і Logistic Network. 20 років досвіду роботи в міжнародних вантажних перевезеннях усіма видами транспорту. Сертифікований бізнес-тренер (ТППУ).

Мова тренінгу: російська.

Цілі і результати тренінгу: Учасники отримують готовий алгоритм з 5-ти кроків по оптимізації логістики при експорті продукції, самостійно розробляють тактику підготовки продукції до перевезення, навчаються готувати і перевіряти документи, опановують критерії оцінки транспортування, досліджують як планувати доставку та прогнозувати терміни перевезення і процес доставки.

Вартість участі для членів ТПП становить 380 грн. з ПДВ та включає тест-оцінку отриманих знань і посттренінгову консультаційну сесію з тренером-експертом (через 2-3 тижні після тренінгу).

Реєстрація за посиланням: https://elogistika.ticketforevent.com/?fbclid=IwAR3FapCLQDxCq5WkTcearHbUQRgNo46lW98LBosibD6u8iO5pjhWnMiZpo0

Контактна особа в ТПП України: Забашта Валерія, тел.: 0503664997,

e-mail: valeryz.2393@gmail.com


 

Останній онлайн-тренінг з підготовки бізнесу до державних перевірок.

18 червня 2020 року відбудеться останній онлайн-тренінг для керівників підприємств аграрного сектору та виробництв харчових продуктів в рамках проекту МАТРА, який впроваджується Аналітичним центром Аграрного союзу України  за підтримки Посольства Нідерландів, у партнерстві з Торгово-промисловою палатою України й Українською аграрною конфедерацією. Він є безкоштовним та присвячений підготовці підприємств до державних перевірок, які ведуться Держпродспоживслужбою.

Після проходження тренінгу керівники та провідні фахівці підприємств аграрного сектору та виробники харчових продуктів будуть ознайомлені з сучасними засадами та останніми тенденціями в реформуванні вітчизняного законодавства у сфері державного нагляду та контролю, масивом законодавчо-нормативних актів, вимоги яких підлягають перевірці, правами та обов‘язками бізнесу при здійсненні перевірок. Слухачі отримають кваліфіковану допомогу у складанні плану підготовки власного бізнесу до перевірки. Також буде надана інформація про механізми та інструменти, які ведуть до зниження ступеню ризику господарської діяльності, з яким пов‘язана частота державних перевірок.

Просимо повідомити про бажання взяти участь у тренінгу на електронну пошту ves1@cci.sumy.ua до 12:00 17 червня 2020 року та вказати такі дані в листі: 1) ПІБ; 2) посада; 3) назва підприємства; 4) продукція підприємства; 5) контактний номер телефону учасника (у тому числі для Viber-зв’язку); 6) контактний e-mail учасника.

По закінченню тренінгу учасники отримають сертифікати про проходження тренінгу з підготовки підприємства до державних перевірок.


 

Онлайн-конференція «Україна – ПАР: нові можливості для бізнесу після економічної кризи»

19 червня 2020 року об 11:00 відбудеться онлайн-конференція українських та південно-африканських ділових кіл за участю дипломатичних установ двох країн, Південно-африканських ТПП та представників урядових кіл України та ПАР «Україна – ПАР: нові можливості для бізнесу після економічної кризи».

Пряма трансляція заходу відбудеться за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCumdL6utYjCDxeW0q4RoIGg

Під час вебінару, окрім інформації за основною темою, Ви дізнаєтесь про потреби і можливості кооперації, перспективи двостороннього співробітництва, збільшення товарообігу, а також матимете змогу встановити прямі контакти й обговорити можливості співпраці.

Участь у заході безкоштовна за умови завчасної реєстрації за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQRf0grJNTdCad66OMKbX2kZts-PjfrFHygEHTdqZFI3JTfw/viewform?usp=send_form

Програма заходу доступна за посиланням: https://ucci.org.ua/media/filemanager/PROGRAM_.docx

Контакти для довідок:

Олена Мацієвська (mem-ier@ucci.org.ua, тел: +38 096 129 55 65),

Валерія Забашта (valeryz.2393@gmail.com, тел: +38 050 366 49 97),

Анна Любима (ast-ier@ucci.org.ua, dept.ier@gmail.com, тел.: +38 095 546 65 09).

Конференція відбудеться за допомогою системи ZOOM.

Тривалість вебінару – 1 година 30 хв. Робоча мова – англійська.


 

Віртуальна виставка «Agrivirtual – Виставка техніки для сільського господарства та галузі тваринництва»

Союзом експортерів Центральної Анатолії (OAIB) у період 22-26 червня 2020 року планується проведення віртуального заходу під назвою «Agrivirtual – Виставка техніки для сільського господарства та галузі тваринництва». Професійні покупці з-за кордону матимуть можливість налагодити контакти зі 100 турецькими компаніями-учасниками.

Детальна інформація щодо даного заходу доступна на сайті www.agrivirtual.com.tr починаючи із 2 червня 2020 року. Під час проведення віртуальної виставки учасникам та відвідувачам буде надана можливість оглянути захід у 3-D форматі, здійснювати відеодзвінки та обмінюватись миттєвими повідомленнями, а також буде запропоновано послугу перекладу чотирма мовами.

У Додатку 3 надано перелік контактних осіб, відповідальних за проведення вищезазначеного заходу.

Комерційні та інвестиційні запити, пропозиції, тендери


 

Запит з Автономної спільноти Каталонія, Королівство Іспанія

Мережа HORECA шукає постачальника замороженої картоплі як цілої, так і порізаної кубиками, соломкою будь якої форми. Також цікавляться закупівлею твердих сирів.

Порт доставки контейнерів Santа Crus de Tenerife.

У разі зацікавленості у співпраці з даною мережею, звертайтесь на e-mail: ves1@cci.sumy.ua

Архів випусків інформаційного бюлетеня:
.
© Сумская торгово-промышленная палата
e-mail: chamber@cci.sumy.ua,   2006 - 2016 гг
Разработка сайта - Мэджик А