СУМСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА


Інформаційний бюлетень

Шановні пані та панове!

Сумська торгово - промислова палата  представляє Вашій увазі випуск інформаційного бюлетеня

від 19.02.2020 р.

Виставки, конференції, інші заходи


 

Шановні підприємці! Скористайтесь Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» задля розвитку вашого бізнесу

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 затверджено Порядок надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікропідприємництва та малого підприємництва. Державна підтримка надається через уповноважені банки шляхом часткової компенсації процентних ставок за кредитами для суб'єктів малого підприємництва, що дозволяє залучати позикові кошти на рівні від 5 до 9 відсотків річних.

Державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена за ініціативи Президента України та Прем'єр-Міністра України з метою спрощення доступу мікро та малого бізнесу до банківського кредитування.

Завдання програми – посилення конкурентоспроможності українського мікро та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів. За попередніми розрахунками програма сприятиме створенню понад 90 тис. нових робочих місць.

У рамках програми діють три відсоткові ставки (залежно від дати заснування бізнесу та його розміру (річного обороту):

-          5% річних – якщо виручка до 25 млн. грн. і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;

-          7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн. грн.;

-          9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн. грн.

У разі зменшення фактичної кількості робочих місць на останній день місяця звітного кварталу, процентна ставка за кредитом на наступний квартал встановлюється на рівні 7% річних.

Додаткове зниження ставки кредитування: для Позичальників, до яких за умовами Програми застосовується процентна ставка 7% або 9% річних, протягом строку кредитування застосовувана процентна ставка зменшується на 0,5 % за кожне створене нове робоче місце на дату останнього дня місяця звітного (попереднього) кварталу порівняно з датою укладання Кредитного договору, але в будь-якому випадку такий розмір процентної ставки за кредитом не може бути нижчий 5% річних.

Для участі у Програмі слід відповідати таким критеріям:

1. Державна реєстрація – малий бізнес в якості юридичної особи приватного права або фізичної особи – підприємця.

2. Учасники та кінцевий бенефіціарний власник (контролер) є фізичною особою – резидентом України.

3. Середня кількість працівників на момент подачі заявки не перевищує 50 осіб з урахуванням пов'язаних підприємств.

4. Річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує 50 млн. грн. на момент подачі заявки з урахуванням пов'язаних підприємств.

5. Розмір державної підтримки за Програмою не призведе до перевищення еквіваленту 200 000 євро з урахуванням пов'язаних підприємств.

6. Вид економічної діяльності, за яким планується реалізація інвестиційного проєкту, відповідає дозволеному переліку видів економічної діяльності.

7. Кредит спрямовується на інвестиційні цілі (придбання, модернізація основних засобів, ремонт виробничих приміщень).

8. Прибутковість діяльності за останні 4 квартали для діючих підприємств.

9. Наявність реалістичного та обґрунтованого бізнес-плану для новостворених підприємств.

10. Не підпадати під обмеження щодо надання державної підтримки, визначені статтею 13 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва».

За інформацією Міністерства фінансів України станом на 4 лютого 2020 року до цієї програми долучилися 4 банківські установи: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк. Зазначені банки розпочали прийом заявок на одержання кредитів від підприємців та надання ним консультацій за посиланнями:

https://ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/5_7_9_cred/ https://www.oschadbank.ua/ua/579


13-14 березня запрошуємо на «Georgian Tourism Fair 2020», яка відбудеться в оновленому форматi

Мета заходу – представлення туристичного потенцiалу Грузiї.

На реалiзацiю згаданого грузинською стороною створено програму фiнансування «Host Buyer», в рамках якої десятьом запрошеним туристичним компанiям з кожної країни будуть вiдшкодованi витрати на перелiт, проживания в готелi, харчування та транспорт.

1-2 квітня у м. Мінськ (Білорусь) відбудеться українсько-білоруський Форум ділових можливостей «Україна – Білорусь 2020»

Співорганізаторами Форуму виступають Торгово-промислова палата України, Білоруська Торгово-промислова палата та Посольство України в Республіці Білорусь. Метою заходу є сприяння виходу малого та середнього бізнесу України на ринки Білорусі.

В рамках Форуму планується ознайомлення українських учасників з особливостями ведення бізнесу в РБ, практичним досвідом роботи українських компаній в Білорусі, перевагами використання вільних економічних зон (ВЕЗ) на території РБ, особливостями проходження митних процедур тощо, а також відвідання провідних білоруських підприємств та В2В перемовини. Ключовими напрямками українсько-білоруського ділового співробітництва традиційно є паливно-енергетична сфера, машинобудівна, металургійна та харчова промисловість, сільгоспмашинобудування, транспорт, деревообробна та хімічна галузь, агропромисловий комплекс, сфера охорони здоров'я, туризм.

Програма Форуму, зокрема, передбачає участь президентів БілТПП та ТПП України, керівників українських облдержадміністрацій, виступи представників білоруських профільних органів державної влади, дипломатів, експертів, керівників українських та білоруських компаній.

Запрошуємо членів Сумської ТПП взяти участь у форумі. З організаційних питань прохання звертатися до управління взаємодії з бізнесом Сумської ТПП. Контактна особа Дворник Роман Сергійович: +38 050 407 22 25, ves@cci.sumy.ua


 

ТПП України разом з компанiєю мiжнародних конгресiв EXIM ЕХРО органiзовують з'їзди закупiвельникiв (Конвенти) «World of Trade» в п'яти країнах:

Казахстан (22-24 квiтня), Киргизстан (25-26 квiтня), Узбекистан (28-29 квiтня), Грузiя (25-26 травня), Бiлорусь (28-29 травня).

Щорiчно в заходах беруть участь понад 80 рiтейлерiв та дистриб'юторiв i бiльше 300 постачальникiв з Азербайджану, Бiлорусi, Bipмeнії, Грузiї, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Typкмeнicтану, Узбекистану, України. Пiд час заходiв проходять понад 6 000 цiльових зустрiчей. Формат (Конвент – це мікс дiлових заходiв на одному майданчику: Конгрес керiвникiв компанiй сучасного рiтейлу, Гiпермаркет, експозицiя i багато якiсного нетворкiнгу! Календар Конвентів та вартість участi додаються. Запрошуємо Вас приєднатися до участi у цих провiдних бiзнес-заходах, результатами яких для вас станутъ реальнi контракти та нoвi партнери.


 

22-26 квітня в м. Ашхабад (Туркменістан) відбудеться XII Міжнародна наукова конференція «Туркменський скакун та світове мистецтво верхової їзди», міжнародна виставка-ярмарок, а також X засідання міжнародної асоціації ахалтекинського конярства

До участі в виставці запрошуються підприємства, що спеціалізуються на виробництві лікарських препаратів для коней, амуніції для коней і верхової їзди тощо.

Бажаючим взяти участь у цих заходах слід до 1.03.2020 слід відправити кольорову копія 1-ї сторінки закордонного паспорта, кольорове фото 3Х4 в електронному форматі, а також перелік виставкової продукції (учасники виставки) на адресу організатора заходу – Державного об’єднання «Туркмен атлари: turkmenatlary@gmail.com


 

Міжнародні виставки в Грузії в 2020 році

Перелік виставкових заходів
  

Комерційні та інвестиційні запити, пропозиції, тендери


Представляємо партнера Сумської ТПП – Агентство з нерухомості та туризму «СВІТЛАНА»

Нерухомість за кордоном

·                    Купівля, продаж, обмін, оренда

·                    квартири                   

·                    будинки                                 

·                    ділянки

·                    комерційна нерухомість

·                    юридичний супровід

·                    безкоштовна реклама нерухомості

·                    терміновий викуп

·                    купівля нерухомості за кордоном (Кіпр, Туреччина)          

Відпочинок в Україні

·                    гірськолижні курорти  

·                    гарячі тури

·                    раннє бронювання

·                    авіаквитки

Агентство з нерухомості та туризму «СВІТЛАНА»

м. Суми, вул. Іллінська, 7а

+38 050 641 10 24; +38 067 377 74 64


 

ТОВ «Карпат-Пак» зацікавлене у встановленні ділових контактів з підприємствами Сумщини

Підприємство виробляє біг-беги, стрічки, стропи, лямки, різні ущільнюючі та пилозахисні стрічки з поліпропілену.

ТОВ «Карпат-Пак», Закарпатська обл., Виноградівський р-н, с. Велика Паладь


 

Міжнародний тендер в Туркменістані

Пропозиції Державної товарно-сировинної біржі Туркменістану щодо поставок:

- автобензин марки А-80 виробництва Сейдінського нафтопереробного заводу (СНПЗ); за формулою ціни «Platts» FOB «Italy», ряд «Prem Uni 10 ppm», знижка 113 дол. США за тону, нижня межа 350 дол. США (заявка 517706), кількість – 2 000 т, умови оплати: передоплата, умови поставки FCA, пункт – СНПЗ;

- автобензин марки А-80 виробництва Туркменбашинського нафтопереробного заводу (ТКНПЗ); за формулою ціни «Platts» FOB «Italy», ряд «Prem Uni 10 ppm», знижка 140 дол. США за тонну, нижня межа 350 дол. США (заявка 530433), кількість – 20 000 т, умови оплати: передоплата, умови поставки FCA, пункт – перевалочно-розподілювальна нафтобаза м. Керкі;

- дизельне пальне гідроочищене марки ЕКО-5, виробництва Туркменбашинського нафтопереробного заводу (ТКНПЗ) за формулою ціни «Platts» FOB «Italy», ряд «ULSD lOppm», премія 41 дол. США за тону, нижня межа 330 дол. США (заявка 530432), кількість – 20 000 т, умови оплати: передоплата, умови поставки FCA, пункт – перевалочно-розподілювальна нафтобаза м. Керкі;

- дизельне пальне гідроочищене, виробництва ТКНПЗ за формулою ціни «Platts» FOB «Italy», ряд «ULSD lOppm», знижка 15 дол. США за тонну, нижня межа 350 дол. США (заявка 530431), кількість – 15 000 т, умови оплати: передоплата, умови поставки FOB, пункт – міжнародний морський порт Туркменбаші та/або FCA Кенарське ПХ і ОН. Контакти біржі: www.exchange.gov.tm , тел.: +993 12 44 61 84, +993 12 44 61 80.
 

Міжнародний тендер в Туркменістані

Державний концерн «Туркменхімія» оголосив міжнародний тендер на проведення ремонтно-реставраційних робіт на заводі «Тедженкарбамід», Аханська область.


 

Естонська компанія Countrywide Tradezone шукає партнерів в Україні щодо поставок суміші пропан-бутану

Естонська компанія Countrywide Tradezone здійснює залізничні та автопоставки суміші пропан-бутану технічної виробництва Мозирського НПЗ (Республіка Білорусь).

З питань співпраці звертайтеся: +375259868464 Тelegram/Viber/ WhatsApp

e-mail: st_ws_lesya@tutanota.com

Архів випусків інформаційного бюлетеня:
.
© Сумская торгово-промышленная палата
e-mail: chamber@cci.sumy.ua,   2006 - 2016 гг
Разработка сайта - Мэджик А