СУМСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА


«Друге дихання» співробітництва

«Друге дихання» співробітництва

(журнал "Технополис" №1 2012 г.)

ЭИ лаборатория

Останнім часом термін «співробітництво» доволі часто використовується під час проведення будь-яких акцій чи презентацій,

підкреслюючи тим самим наміри усіх учасників «працювати разом задля досягнення якоїсь мети». Відтак, коли мету досягнуто, або ж піар-акцію завершено, про співробітництво забувають до наступного заходу.

Але ж мету можна покращувати, вдосконалювати і, врешті-решт, «досконалість не має меж». А значить -і співпраця повинна продовжуватися

На початку листопада 2011 року керівництво Сумської торгово-промислової палати звернулося до теруправління Держгірпромнагляду в Сумській області з пропозицією щодо продовження цієї самої співпраці, яка розпочалася ще сім років тому. Серед структурних підрозділів Сумської ТПП є електровимірювальна лабораторія, що виконує випробування та вимірювання електричного обладнання з оформленням відповідних документів, а також видає рекомендації з усунення недоліків для створення безпечних умов праці. Таке ж завдання контроль за безпекою праці покладено й на Держгірпромнагляд. Маючи спільну мету, президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин Макаренко запросив начальника теруправління Держгірпромнагляду в Сумській області Ігоря Пантелєєва та головного державного інспектора з охорони праці в енергетиці Анатолія Гончарова ознайомитися з функціонуванням лабораторії, аби ті вказали на недоліки у роботі та порушення норм і правил з охорони праці. Отримані поради мають стати у пригоді, адже сьогодні електровимірювальна лабораторія при Сумській ТПП працює із такими відомими підприємствами та установами, як Сумський фарфоровий завод, Сумська біофабрика, Лебединський лісгосп, Михайлівські вогнетриви, Сумський державний університет, Конотопський «Авіакон», «Демпург-М» та інші.

Ігор Пантелєєв, начальник теруправління Держгірпромнагляду в Сумській області:

Lab_2.jpg- На жаль, більшість підпри ємств уникають допомоги Держгірпромнагляду. Відтак, результати наступних планових перевірок стану охорони праці стають не лише невтішними, а подекуди й незадовільними, не говорячи вже про позапланові рейди державних інспекторів. За рідкісним виключенням керівники підприємств звертаються до нас за консультаційною допомогою, аби упередити можливі порушення та унеможливити трагедії, пов'язані з виробничим травматизмом. Таким приємним виключенням є співпраця з Сумською торгово-промисловою палатою. її президент сам запросив нас переглянути роботу електровимірювальної лабораторії. Таке прагнення керівництва ми не змогли залишити поза увагою. Забігаючи наперед скажу, що недоліки звичайно ж є, і попрацювати також є над чим. Але одна справа, коли це відбувається під час про­фесійних консультацій, інша - коли порушення виявляються у ході перевірки.

Ставлення пана К. Макаренка до охорони праці може бути певним взірцем для інших керівників Сум­щини, який піклуються, перш за все, за своїх працівників, а вже потім - про фінансові показники підпри ємства. Якщо казати про перспективу, схиляюся до тієї думки, що спеціалізованих організацій, які б відповідали за якість та безпеку обладнання підвищеної небезпеки, не може бути двадцять або тридцять (у цьому ми вже пересвідчилися на прикладі ліфтового господарства Сум). Це мають бути одиниці, які б мали, у першу чергу, повний перелік небезпечних об'єктів, з чіткими строками наступних перевірок, визначеними відповідальними особами і, най головне - працювали б прозоро і відкрито. На жаль, існують непоодинокі випадки, коли так звані «електровимірювальні лабораторії» використовують у своїй роботі з усіх приладів лише калькулятор - для підрахунку «готівки». Жахливо, але це факт. І тут Держгірпромнагляд не може бути осторонь.

Костянтин Макаренко, президент Сумської торгово-промислової палати:

Lab_3.jpg- Наша співпраця з теруправлінням Держгірпромнагляду в Сумській області розпочалася ще у 2004 році. Власне, у цей час у нас і з'явився новий струк­турний підрозділ - електровимірюваль­на лабораторія. Тоді ж відбувся перший семінар-навчання для фахівців з енергетики, які працюють на провідних підприємствах Сумщи­ни. На жаль, події у житті держави наприкінці 2004 - початку 2005 років внесли певні негативні корективи у співпрацю. І ось сьогодні наші стосунки набули «другого дихання».

Вважаю, дуже корисно, коли, як кажуть, «свіжим оком» оціню­ється та чи інша робота. Це дає змогу окреслити подальші плани на майбутнє. Як згодом з'ясувалося - працювати є над чим, і роботи дійсно багато. Найближчим часом плануємо повністю оновити нашу матеріально технічну базу, адже розвиток виробництва диктує свої умови щодо його безпеки. Не дивля­чись на те, що у нас працюють найдосвідченіші фахівці Сумщини, все ж таки робимо ставку на молодь, яка завжди є і буде потенціалом розвитку. У цьому плані ми тісно співпрацюємо із Сумським держав­ним університетом. Звичайно ж, хотілося би збільшити коло наших партнерів, які мають потребу в якісному висновку щодо безпеки свого обладнання.

Технополис №1 - 2012Якщо одним словом охаракте­ризувати принцип нашої роботи, то це - ЧЕСНІСТЬ. Адже саме від цього залежить добре ім'я підпри­ємства. Як не прикро, сьогодні бути чесним - економічно невигідно. Набагато простіше - орендувати офіс у квартирі та «працювати» за готівку. А коли, не дай Боже, щось трапиться - то навіть кінців цих фірм-одноденок не знайдеш.. Це не наш шлях.

Під час зустрічі з представниками Держгірпромнагляду народилася чудова ідея - відновити семінари-навчання керівників електрогос­подарств Сумщини та фахівців з елек­троенергетики підприємств різних форм власності.

.
© Сумская торгово-промышленная палата
e-mail: chamber@cci.sumy.ua,   2006 - 2016 гг
Разработка сайта - Мэджик А