СУМСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА


Засвідчення форс-мажорних обставин

Для звернення за засвідченням форс-мажорних обставин слід врахувати таке.

Чи необхідно звертатися за засвідченням форс-мажорних обставин? На сьогодні карантин на території України на період із 12.03.2020 по 03.04.2020 установлений Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19». Звертатися до Сумської ТПП за засвідченням форс-мажорних обставин варто лише у тому разі, якщо через карантин ви маєте невиконані зобов'язання за договором або законом. При цьому варто пам'ятати, що відповідно до ч.2 ст. 218 Господарського кодексу, не є форс-мажорними обставинами порушення зобов'язань контрагентами, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність необхідних коштів.

Першочергові дії для суб'єктів господарювання в умовах карантину:

1) проаналізуйте всі укладені угоди та обов'язки за законом на можливість їх виконання. Проаналізуйте розділи договорів, що стосуються форс-мажорних обставин. У разі загрози невиконання певних зобов'язань за договором, зв'яжіться із контрагентами для внесення змін до діючих договорів (наприклад, про зміну строку постачання продукції, сплати коштів або зміну умов поставки тощо). Важливо укласти додаткові угоди до того, як закінчиться строк виконання зобов'язання, оскільки після цього автоматично наступає порушення зобов'язання;

2) офіційними листами повідомте своїх контрагентів або відповідні органи влади про неможливість виконати свої зобов'язання у зв'язку із форс-мажорними обставинами (пам'ятайте, усні розмови та домовленості майже неможливо підтвердити у майбутньому);

3) документально зафіксуйте зміни на підприємстві у зв'язку із карантином, наприклад, складіть відповідні накази або розпорядження про тимчасове припинення діяльності або дистанційний режим роботи, зберіть службові записки працівників про неможливість потрапити на роботу тощо;

4) відслідковуйте та аналізуйте зміни законодавства України, що стосуються вашої сфери діяльності.

Наприклад:
- про режим роботи всіх митних пропускних пунктів в Україні можна дізнатися на сайті Нової Митниці http://www.customs.gov.ua/
- зміни в торговельній політиці іноземних країн у зв'язку із COVID-19 можна відслідковувати на сайті Міністерства закордонних справ України за посиланням: https://mfa.gov.ua/news/diznajtesya-bilshe-pro-zmini-v-torgovelnij-politici-inozemnih-krayin-u-zvyaz...
- новини Сумської міської ради у розділі: «Все, що треба знати про коронавірусну інфекцію», в тому числі інформація про рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій містяться за посиланням: https://smr.gov.ua/uk/dovidka/pro-tse-varto-znati-vsim-pam-yatki-gorodyanam/17240-vse-shcho-treba-zn...

Пам'ятайте, засвідчити неможливість виконання того чи іншого зобов'язання у зв'язку із форс-мажорними обставинами Сумська ТПП має можливість лише після того, як сплив строк його виконання.

На додаткові питання ви можете отримати відповіді тел.: (0542) 77-07-67,  (067) 542-91-19, (050) 407-22-25 або, звернувшись на електронний адрес: ves2@cci.sumy.ua, ata@cci.sumy.ua

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

1. Заяви про засвідчення форс-мажорних обставин:

2. Зразки заповнення заяв про засвідчення форс-мажорних обстави: 

Зразок заповнення заяви «Додаток №1»;

Зразок заповнення заяви «Додаток №2»:

Зразок заповнення заяви «Додаток №3»;
Зразок заповнення заяви «Додаток №4».

3. Довіреність (зразок)

4. ТАРИФИ на послуги із засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), які надаються Сумською ТПП у 2022 році

Код

Назва послуги

Пакет документів,   додаткова інформація

Вартість, грн. без ПДВ


601

Видача Сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб’єктів малого підприємництва (за умови надання відповідного підтвердження).


безкоштовно


602

Розгляд заяви і документів на предмет засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання податкових обов’язків платників податків, та видачі сертифіката про такі обставини або відмови у такій видачі.


600,00


603

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання податкових обов’язків платників податків.


1725,00


604

Розгляд заяви і документів на предмет засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для цілей списання безнадійного податкового боргу, та видачі сертифіката про такі обставини або відмови у такій видачі.


9375,00


605

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для цілей списання безнадійного податкового боргу.


2400,00


606

Розгляд заяви і документів на предмет засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання фізичними особами обов’язків (зобов’язань), передбачених нормативно-правовими актами України (крім договірних та податкових зобов'язань), та видачі сертифіката про такі обставини або відмови у такій видачі.


1275,00


607

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання фізичними особами обов’язків (зобов’язань), передбачених нормативно-правовими актами України (крім договірних та податкових зобов'язань).


1875,00


608

Розгляд заяви і документів на предмет Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання зобов'язань за договорами, укладеними між резидентами України, та видачі сертифіката про такі обставини або відмови у такій видачі.


3375,00


609

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання зобов'язань за договорами, укладеними між резидентами України.


1875,00


610

Розгляд заяви і документів на предмет засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання обов'язків (зобов'язань), передбачених нормативно-правовими актами України (крім обов'язків платників податків та фізичних осіб), та видачі сертифіката про такі обставини або відмови у такій видачі.


6375,00


611

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання обов'язків (зобов'язань), передбачених нормативно-правовими актами України (крім обов'язків платників податків та фізичних осіб).


1875,00


612

Розгляд заяви і документів на предмет засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання зобов'язань за зовнішньоекономічними контрактами (договорами), та видачі сертифіката про такі обставини або відмови у такій видачі.


10125,00


613

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання зобов'язань за зовнішньоекономічними контрактами (договорами).


1875,00


614

Видача дубліката сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).


900,00


615

Видача копії сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).


675,00


Примітка:           

-При виконанні послуг у терміновому режимі застосовується коефіцієнт 2.

-При оформленні сертифікату на іноземній мові застосовується коефіцієнт 3.

-При терміновому порядку розгляду заяви і видачі сертифіката додатково іноземною мовою вартість послуги визначається з урахуванням коефіцієнта 5.

Тарифи наведені без податку на додану вартість.

Ми завжди раді Вам допомогти та відкриті до співпраці!


.
© Сумская торгово-промышленная палата
e-mail: chamber@cci.sumy.ua,   2006 - 2016 гг
Разработка сайта - Мэджик А