Ринок сільськогосподарських земель-2024 – у центрі уваги другого вебінару спільного проєкту Запорізької і Сумської ТПП «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни», який відбувся 15 лютого за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.
Тема викликала широке зацікавлення, багато питань від представників агробізнесу з різних регіонів України. Загалом до вебінару долучились близько 50-ти учасників.
Адже 1 січня цього року стартував черговий етап земельної реформи — обмеження площі сільськогосподарських земель у власності однієї особи збільшилося зі 100 до 10 тисяч га, а право на придбання таких земель отримали юридичні особи.
Відкриваючи захід, віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц подякував за експертну підтримку в організації вебінару комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України, активна співпраця з яким триває постійно. Вже у березні заплановано наступний спільний захід для агробізнесу.
Спікери вебінару:
Віктор Кобилянський, голова комітету Національної асоціації адвокатів України з питань аграрного, земельного та довкільного права, член комітету підприємців АПК ТПП України, практикуючий адвокат;
Роман Корінець, к.е.н., директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, заступник голови Комітету підприємців АПК при ТППУ.
Основні питання зустрічі:
- Що змінилося з 1 січня 2024 року?
- Які ризики останнього етапу земельної реформи?
- Ціна землі: юридичний прогноз.
- Особливості укладення та виконання договорів відчуження земельних ділянок:
- Викуп земель з постійного користування.
Переглянути відеозапис вебінару можна за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=LcWTpjhC7mo
Серія вебінарів триватиме до 15 березня 2024 року.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://t1p.de/6ub8x
Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою [email protected].
Зокрема, увагу буде приділено ринку і оподаткуванню сільськогосподарських земель, дорожній карті роботи з ринком електронної комерції, новим схемам маркування продукції в ЄС, засвідченню форс-мажорних обставин в умовах воєнного стану, інтелектуальній власності, лайфхакам заповнення грантових заявок, особливостям ведення кадрового обліку у воєнний час.
Найактивніші підприємства-учасники отримають ваучери на безкоштовні послуги експортного консалтингу. Зокрема, експерти торгово-промислових палат допоможуть визначити код УКТЗЕД товару, підготують маркетинговий аналіз ринків продукції, підберуть маркетплейси для реєстрації та пошуку потенційних партнерів.